O Wheely Bug

Sme austrálski dizajnéri niekoľkonásobne ocenenej hračky Wheely Bug TM. Wheely Bug je vysoko bezpečný a jednoduchý na manévrovanie pre deti od prvých krôčikov až do veku predškoláka. Žiarivé farby a vzory obľúbených zvieratiek zaujmú rovnako dievčatká ako aj chlapcov. Wheely Bug sa pohybuje dozadu, dopredu, do strán aj dookola, okolo svojej osi. Náš produkt takto rozvíja základné motorické zručnosti detí, na ktoré potom nadväzujú ostatné zručnosti. Telíčka zvieratiek sú čalúnené a potiahnuté pevnou vrstvou polyuretánovej kože, takže sa veľmi ľahko čistia. Základňa je vyrobená z topoľovej preglejky a má bezpečné zaoblené ergonomicky tvarované kontúry. Tykadielka, ktoré kmitajú, sú vyrobené zo strún z nehrdzavejúcej ocele a sú zabezpečené proti vytiahnutiu. Rukoväť je hliníková, takže nezhrdzavie... jednoducho... Wheely  Bug je skonštruovaný tak, aby zabával Vaše deti dlhé roky.

O ZNAČKE

V roku 1995 sme uvažovali nad založením vlastného podnikania. Náhla inšpirácia prišla, keď sme jedného dňa videli nášho 1-ročného suseda, ako sa pokúša jazdiť na hračke podľa vzoru svojho staršieho brata. Nanešťastie, jediná hračka, na ktorú si mohol sadnúť obkročmo, bola stará tatrovka s neotáčavými kolieskami. Šťastný sa posúval vpred, až kým nenarazil na prekážku. Potom plakal až dovtedy, kým ho niekto  neotočil a neposunul iným smerom. Po chvíli sa však vždy znova a znova ozýval plač.

Vtedy sme prišli na myšlienku vyrobiť hračku s natáčavými kolieskami, aby ju aj tí najmenší dokázali usmerňovať. Zvažovali sme dizajn auta či motorky, no napokon sme sa priklonili k tomu, aby vzhľad hračky nebol prioritne chlapčenský alebo dievčenský. Rozhodli sme sa pre zvieratká a lienka nás inšpirovala svojím perfektným tvarom.

Vytvorili sme prototyp, ktorý sme skúšali v niekoľkých škôlkach a detských centrách. Po drobných úpravách tvaru a výplne sme úspešne prešli bezpečnostnými testami a začali vyrábať asi 50 hračiek týždenne v našej pivnici. Najskôr sme predávali Wheely Bug len škôlkam a detským centrám, neskôr sme hračku uviedli do exkluzívnych obchodov na austrálskom trhu. V roku 2000 sme sa už cítili byť pripravení na export a s 5 zamestnancami sme boli schopní vyrobiť 1000ks mesačne. Chceli sme expandovať a tak sme v roku 2004 kúpili americkú továreň so sídlom v Číne.

BEZPEČNOSŤ JE PRVORADÁ

Všetci vieme, ako sa smiech ľahko zmení na plač, ak sa hračka nepoužíva tak, ako sa má. Wheely Bug spĺňajú prísne bezpečnostné požiadavky krajín, v ktorých sa predávajú, takže naše výrobky pravidelne podstupujú testovanie pre EN71(Europe), ASTM (U.S.A.), AS/NZS ISO (Australia and New Zealand)... standards by the reputable U.S. Test Lab STR (Specialized Technology Resources). Testovanie je zamerané na to, že sa Wheely Bug neprevráti, nezačne tlieť a nevznieti sa, náhle nezabrzdí/nezasekne sa a nestane sa nestabilným za chodu. Použité materiály sú testované na odlučovanie častí, škodlivé chemikálie v častiach dostupných detským rukám/ústam (týka sa to dobre známych látok: olova, ftalátov, formaldehydov a mnohých ďalších). V prípade záujmu sme ochotní zaslať kompletný aktuálny výsledok testov e-mailom. Navyše testujeme na škodlivé chemikálie aj poťahové materiály a farby. Naša fabrika dôsledne preveruje vstupný materiál a rovnako podlieha prísnej kontrole kvality aj každá výrobná fáza. Napokon vždy pred odoslaním každej zásielky sa ešte náhodne vyberie a kompletne otestuje 5% výrobkov z dodávky na odoslanie a urobí sa záznam, ktorý je prilepený k základni takto otestovanej hračky.

stonz

O ZNAČKE

STONZ je kanadská značka populárna vďaka detským topánočkám Stonz Booties, ktoré sú navrhnuté ako koncept „barefoot“ - chodenie „naboso“. Ich vzniku predchádzalo zistenie Kanaďanky Lisy Will, že nájsť teplé topánočky pre jej deti vhodné do vlhkého a drsného počasia západnej Kanady je takmer nemožné. Pri prechádzkach so svojím päťmesačným synom, noseným v šatke, sa Lisa uchýlila k baleniu jeho nožičiek do kusov látky, aby mal nôžky v teple. Raz stretla inú mamičku, ktorej dieťa malo nôžky navlečené v doma vyrobených flísových vrecúškach. Lisa si uvedomila, že takýto typ topánok by mohol naplniť potrebu trhu. Stonz Booties sa dnes vyrábajú v rozmanitých vzoroch a farbách, s nášivkami rôznych motívov. Majú mäkkú podrážku a sťahujú sa dvoma gumičkami (okolo členka a po vrchnom obvode, aby bezpečne držali na nôžke, nešmýkali sa a nevyzúvali).

Po deviatich rokoch v podnikaní tím Stonz vie, že sa im podarilo úspešne zaplniť skutočnú potrebu na trhu s obuvou pre „noseniatka a začínajúcich chodcov“. Stonz rozšíril svoj sortiment pre deti a okrem outdoorových capačiek Booties dnes ponúka aj gumáky - Rain Bootz, ultraľahké snehule – Winter Bootz, rukavice - Mittz a čiapky – Hatz. Skvelým doplnkom tak do Booties ako aj Rain Bootz sú originál zatepľovacie vložky StonzLinerz.

Zatiaľ čo pôvodné Stonz Booties boli vytvorené z nutnosti, spoločnosť dnes ponúka sortiment, ktorý má ambíciu uľahčiť rodičom trávenie času s deťmi v prírode. Lisa Will vedie rozrastajúci sa tím a je stále zapojená do všetkých aspektov fungovania firmy Stonz. Sídli v kanadskom Vancouveri a stáva sa jedným z dominantných výrobcov univerzálneho detského outdoorového vybavenia.

   

O ZNAČKE

Projekt MICU MICU sa zrodil v Igualade (Barcelona) pod rukami textilného dizajnéra Carlesa Piernasa a architektky a interiérovej dizajnérky Anny Casas, ktorí sa po ukončení profesionálnej spolupráce so známymi módnymi značkami rozhodli uspokojiť dopyt po doplnkoch pre deti vyrobených z originálnych textílií.

Milujeme dizajn a vzory, ktoré sú invenčné, jednoduché a vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Pohodlný, sofistikovaný štýl a veľmi "cool". Naše kolekcie sú inšpirované všetkým; svetom okolo nás i životom v uliciach...

BERIEME OHĽAD NA NAŠU PLANÉTU

Charakteristickým znakom MICU MICU výrobkov je, že sú vyrobené v Barcelone, tradičným spôsobom, ktorý podlieha veľmi prísnym kontrolám kvality. Ako materiál používame organické bavlny získané bez poškodzovania životného prostredia av humánnych pracovným podmienkach.

BUDÚCNOSŤ

Je pre nás stále prekvapením dostávať prostredníctvom sociálnych sietí a osobných e-mailov, slová uznania a podpory od matiek, otcov a starých rodičov, ktorí sa stotožňujú s našimi výrobkami, dizajnom a hodnotami. Hýčkame, radíme a podporujeme stovky rodičov po celom Španielsku aj zvyšku sveta. Aj toto sú dôvody, prečo v MICU MICU zvažujeme postupne rozširovať náš sortiment.

FUNDAS

O ZNAČKE 

Španielska značka Fun*das bcn bola založená v júli 2011. Jej zakladateľka, dizajnérka Ariana Marín si zaumienila vytvoriť kolekciu príslušenstva a doplnkov pre bábätká, ktorá by zároveň potešila aj mamičky – dizajnom, materiálmi, trvácnosťou, ľahkou údržbou.

Značka dnes už ponúka celý prêt-à-porter katalóg rôznych produktov, najmä poťahov a striešok, na ochranu a oživenie kočíkov a autosedačiek najznámejších európskych značiek ako Maclaren, Bugaboo, Maxicosi, Babybjörn alebo Cybex, ale tiež oblečenie, prikrývky, posteľnú bielizeň i ďalšie doplnky.

Textilné produkty - najmä poťahy sú vyrobené z bavlny s prímesou elastanu, aby sa perfektne prispôsobili tvaru kočíka a jemne zahalili dieťatko. Zvolené farby nie sú klasická chlapčenská modrá a dievčenská ružová, ale odtiene sú navrhnuté skôr v neutrálnych unisex tónoch. Základnú farebnú paletu tvorí nadčasová sivá, čierna, béžová a khaki s pridaním rôznych módnych motívov vo forme potlačí a vzorov, podľa aktuálnych trendov.

Zámerom značky Fun*das bcn je podporiť osobnosť dieťatka: dovoliť deťom prejaviť sa, bez striktných zákazov, obmedzovania; aby sa nemuseli obávať zamazať sa, jednoducho, aby sa deti mohli cítiť slobodne a šťastne aj v autosedačke či kočíku! Preto značka vytvorila tzv. Easy Wear lifestyle, čiže životný štýl zameraný na pohodlné nosenie; svet, kde si mamičky môžu užiť komfort, ktorý im poskytujú ochranné poťahy Fun*das, vďaka ľahkému nasadzovaniu a čisteniu, modernému športovo-mestskému vzhľadu, bez obáv zo znečistenia kočíka či autosedačky.